+48 733 933 179
Home > Aktualności > Karuzele - najpopularniejszych urządzeń na placach zabaw dla dzieci
Wstecz
322x1007-karuzela-turbo-s

Karuzele - najpopularniejszych urządzeń na placach zabaw dla dzieci

Karuzele to jedne z najpopularniejszych urządzeń na placach zabaw dla dzieci. Kręcenie się na karuzeli daje dzieciom ekscytację i przyjemność. Wirujący ruch i poczucie swobody przynoszą im wiele radości. Śmiech i beztroska towarzyszą zabawie na karuzeli, gdy maluchy cieszą się swoimi ruchami i obserwują, jak inni się kręcą. Dodatkowo, gdy karuzela nabiera prędkości, dzieci mogą odczuwać uczucie szybkości, które wzbudza ekscytację i emocje związane z adrenaliną.

 

Karuzele dla dzieci - radość w wirze zabawy

Obecność na placu zabaw i obserwowanie dzieci bawiących się na karuzelach przywołuje wspomnienia z ich własnego dzieciństwa. To przypomina beztroskie czasy, pełne radości i radosnego śmiechu. Karuzele mogą być również miejscem, które wzbudza radość z obserwacji. Opiekunom sprawia przyjemność widok dzieci, które czerpią radość i zabawę z karuzeli. Karuzele na placach zabaw są miejscem, w którym dzieci i dorośli mogą odłączyć się od codziennych trosk i po prostu cieszyć się radością bycia razem. Karuzela na placu zabaw stanowią zatem nie tylko miejsce zabawy, ale także przestrzeń do tworzenia pięknych chwil i silnych więzi rodzinnych. Zastanawiasz się jaką kuzelę wybrać na swój osiedlowy plac zabaw? Zobacz przegląd najważniejszych typów karuzel wraz z zaletami i dobierz najlepszą karuzelę z oferty.

 

Karuzela tarczowa (kołowa) z siedziskiem

Karuzela tarczowa lub inaczej nazywana kołowa to najpopularniejszy typ wirujących zabawek na placach zabaw. Zapewnia stabilne i wygodne miejsce do siedzenia wraz z oparciem, umożliwiając dzieciom korzystanie z karuzeli bezpiecznie i komfortowo. Przeznaczona jest szczególnie dla małych dzieci i polecana w przedszkolach. Wyposażona jest w nieruchomą kierownicę, która służy do samodzielnego kręcenia zabawki. Dzieci mogą cieszyć się obracaniem się wokół osi, mając pewność, że są bezpieczne na siedzeniach i czując oparcie przy szybkim obracaniu. Chętnie też biegają wokół karuzeli rozpędzając ją i wchodząc w interakcję z dziećmi siedzącymi na siedziskach wewnątrz.

 

Karuzela tarczowa (kołowa) stojąca

Zapewnia miejsce dla jednego lub większej liczby dzieci, które mogą stać i trzymać się poręczy lub uchwytów, które kręcą się razem z użytkownikami. Chętnie korzystają z niej starsze dzieci, które potrafią mocno trzymać się rękami i oczekują szybszego wirowania. Kręcenie zabawki następuję poprzez odpychanie się nogą od podłoża lub obracanie karuzeli przez osobę towarzyszącą.

 

Karuzela tarczowa integracyjna (dla niepełnosprawnych) z wjazdem dla wózków inwalidzkich

Na specjalne potrzeby dzieci z trudnościami ruchowymi najlepsza jest karuzela integracyjna. Podest karuzeli instalowany jest na wysokości powierzchni wokół, co umożliwia łatwy dostęp dla dzieci na wózkach inwalidzkich. Specjalnie zaprojektowana dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych, umożliwiając im pełne współuczestnictwo w zabawie na placu zabaw. Dzieci o różnych możliwościach motorycznych mogą korzystać z karuzeli wraz z innymi dziećmi, dzięki czemu tworzą się więzi, akceptacja różnorodności i integracja społeczna.

 

Karuzela krzyżowa

Takie karuzele pamiętamy z naszego dzieciństwa. Przetrwały do dziś, choć są mniej bezpieczne od innych nowocześniejszych wersji. Oferuje różne kierunki ruchu, co pozwala na dynamiczną i zróżnicowaną zabawę. Ich wadą jest to, że są mniej bezpieczne, gdyż rozpędzone ramię może stanowić zagrożenie dla blisko przechodzących maluchów. W celu minimalizacji ryzyka wyposażone są w gumowe siedziska kubełkowe. Spinner (twister) jednoosobowy i wieloosobowy ze słupkiem lub poręczami Spinnery zwane twisterami to małe obrotowe dyski z pionową poręczą obracającą się wraz z całym urządzeniem. Najczęściej jednoosobowe lub dwuosobowe. Zapewnia ekscytujący wirujący ruch, który angażuje równowagę i koordynację dzieci. Dzieci mogą cieszyć się intensywnymi obrotami w pozycji stojącej, a wieloosobowe modele twisterów pozwalają na wspólną zabawę i konkurencję w szybkości obrotów. Obecność spinnerów na placu zabaw zapewnia dzieciom niezapomniane przeżycia i emocje. To intensywny ruch i możliwość samodzielnego kontrolowania obrotów daje im poczucie satysfakcji i pewności siebie. Czy wiedziałeś, że im staniesz bliżej środka tym obracasz się szybciej?

 

Dysk obrotowy pochylony i poziomy

Na obrotowych dyskach starsze dzieci mogą eksperymentować z różnymi pozycjami ciała i prędkościami obrotu, co daje im różnorodność i przyjemność. Zapewnia nowatorskie doświadczenie, gdzie dzieci mogą siedzieć lub stać na pochylonym dysku, obracać się wskakiwać i zeskakiwać w czasie ruchu. Gdy dziecko szuka większych emocji to dysk obrotowy na pewno spełni jego oczekiwania. Wystarczy wejść na zabawkę i rozpocząć marsz w górę pochylonego dysku, a ten natychmiast zaczyna się obracać. Nadążasz?

 

Karuzela słupowa wisząca

Gdy szukasz zabawki młodzieżowej lub dla dorosłych to karuzela słupowa wisząca będzie najlepszym wyborem. Centralnym elementem zabawki jest wysoki słup z obrotowymi uchwytami do trzymania się oburącz nad głową. Użytkownicy trzymają się uchwytu i biegnąc rozpędzają karuzelę, następnie podkurczając nogi mogą cieszyć się krótkim lotem w powietrzu, doświadczając jednocześnie siły odśrodkowej. Przy współpracy dwóch lub więcej osób, zabawa może być ekscytująca i harmonijna. Młodzież może rozwijać swoje umiejętności gimnastyczne, wspinaczkowe i wytrzymałość podczas wirujących zabaw, rozwijając siłę ramion i koordynację ruchową. Karuzele słupowe wiszące występują w dwóch wersjach poziomej i ukośnej, która daje jeszcze więcej adrenaliny, gdyż użytkownik czuje jakby leciał w powietrzu. Spróbuj sam!

 

Karuzela słupowa z siedziskami na łańcuchach

Zabawa na karuzeli słupowej z gumowymi siedziskami na łańcuchach dostarcza starszym dzieciom i młodzieży emocjonujących doznań. Podczas obrotów karuzeli, odczuwają one sensacyjne przeżycia, które mogą przynosić radość i adrenalinkę. Wirujący ruch i dynamiczna zmiana perspektywy dostarczają uczucia ekscytacji i przygody. Ten typ urządzeń zbliżony jest budową do łańcuchowych karuzel w lunaparkach, ale napędzana jest siłą mięśni. Podczas gdy jeden użytkownik napędza ruch obrotowy, drugi cieszy się obrotami siedząc na gumowym bezpiecznym siedzisku. Im szybciej tym więcej zabawy, więc nie ma co oszczędzać sił.

 

Karuzela nierdzewna

Wykonana z trwałego materiału nierdzewnego, co zapewnia długoletnią trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dzieci mogą bezpiecznie i korzystać z karuzeli, ciesząc się różnymi rodzajami trampolin. Ze względu na swoją nierdzewną konstrukcję, karuzele tego typu nie wymagają malowania ani specjalnej konserwacji. Są łatwe do utrzymania w czystości i mogą służyć przez długi czas bez większych nakładów finansowych na naprawy czy renowacje.Karuzele nierdzewne mają nowoczesny i atrakcyjny wygląd, który pasuje do różnych stylów placów zabaw. Ich metaliczny połysk dodaje im elegancji i przyciąga uwagę.

 

Karuzele na plac zabaw - podsumowanie

Karuzele to doskonała forma aktywności fizycznej, która sprzyja rozwojowi umiejętności ruchowych i koordynacji. Zapewniając bezpieczne miejsce do aktywności, emocjonujące doznania i możliwość interakcji społecznej, karuzela przynosi radość i satysfakcję tym, którzy z niej korzystają oraz opiekunom towarzyszącym swoim pociechom. Podczas korzystania z karuzeli dzieci i młodzież czerpią radość z przebywania w towarzystwie rówieśników. Karuzele są często miejscem, gdzie mogą się spotkać, posiedzieć, rozmawiać, śmiać się i dzielić tym przyjemnym doświadczeniem. Wybierając karuzelę na plac zabaw, ważne jest dostosowanie jej do grupy wiekowej dzieci, ich umiejętności i preferencji. Niezależnie od wybranego typu karuzeli, zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa, takich jak odpowiednie nawierzchnie amortyzujące i nadzór dorosłych, jest kluczowe dla zapewnienia radosnej i bezpiecznej zabawy dla dzieci. Zapytaj naszego doradcę o najlepszą karuzelę na twój plac zabaw. Napisz do nas lub zadzwoń teraz. Starmax - producent karuzel na plac zabaw.

Starmax

ul. Rycerska 3

83-050 Bąkowo k. Gdańsk

woj. pomorskie

www.starmax.com.pl

Godziny otwarcia:

pon-pt 8:00-16:00

Monika Suchodolska

Starszy Specjalista ds. Sprzedaży

(pomorskie, zachodnio-pomorskie, dolnośląskie, małopolskie)

+48 733 933 179

monika@starmax.com.pl

Jarosław Gawinkowski

Doradca Klienta

(pomorskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie)

+48 535 035 015

jarek@starmax.com.pl

Paulina Sobczak

Doradca Klienta

(kujawsko-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie,
łódzkie)

+48 733 933 137

paulina@starmax.com.pl

Mateusz Maculewicz 

(śląskie, opolskie)

+48 604 977 356

mateusz@starmax.com.pl

Denis Boyko

Przedstawiciel Handlowy na rynki zagraniczne 

+48 600 250 245

denis@starmax.com.pl

Dariusz Gucwa 

Koordynator instalacji i logistyki

+48 884 000 884